Ünlü Satançı sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor

49808 izlenme20 Temmuz 2017
Reklamlar
Sinan Özen'den, Selahattin Özdemir'e, Alişan'dan, Derviş'e kadar birçok ünlü sanatçının söz yazarlığını yapan Süleyman Akova, şimdilerde İstiklal Caddesi'ne koyduğu tartıyla geçimini sağlıyor. Caddede çok sevdiği kedileriyle bir arada yaşam mücadelesi veren Akova, "20 seneden fazla oldu kayıplara karıştım. Belki de çoğu beni ölmüş biliyordur" dedi.
BİR DÖNEME DAMGA VURDU

Bir dönemin arabesk müzik dünyasına damgasını vurarak ünlü sanatçıların söz yazarlığını yapan 64 yaşındaki Süleyman Akova, şimdilerde ise İstiklal Caddesi'nde kedileri ile birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Hayvanları çok sevdiğini belirten Akova, caddeye koyduğu tartıyla insanları tartarak geçimini sağlamaya çalışıyor. Akova kazandığı parayla, hem baktığı kedilerine mama alıyor hem de ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.

80'li yılların sonunda ve 90'lı yılların başında Sinan Özen'den, Selahattin Özdemir'e, Alişan'dan, Derviş'e kadar birçok ünlü ismin seslendirdiği şarkıların söz yazarlığını yapmış olan Süleyman Akova'nın verdiği yaşam mücadelesi yürek burkuyor.

"KEDİLERİM OLMAZSA YAPAMAM"


İki yıldır İstiklal Caddesi'ne koyduğu tartıyla geçimini sağlamaya çalıştığını belirten Akova, "Burada kazandığım parayla kendime bakıyorum, kedilere mama alıyorum. Buradaki parayla geçinip gidiyorum kedilerle dostluk kurdum. Tarlabaşı'nda tek göz oda tuttum orada yaşıyorum. Ben bu kedilerim olmazsa yapamam, onlar da bensiz yapamaz. Kediler bizlere Allah'ın bir vergisi, dilsiz kullar bunlar" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çalışan Anneye Bin 540 Lira Bakıcı Parası Dünyanın En Büyük Bebeğine Doğum Yaptı.. Canlı Yayında Dans Şov Yapan Kız Öğrencilerinden Hamile Kalan 5 Öğretmen

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çalışan Anneye Bin 540 Lira Bakıcı Parası